Наша місія

Всебічно сприяти розвитку зручних і безпечних безготівкових платіжних інструментів та сервісів в Україні.

Асоціація ЄМА була створена в 1999 році як об’єднання українських банків-членів міжнародної платіжної системи Europay, але вже через кілька років стала ассоціацією членів обох міжнародних платіжних систем – Visa та Mastercard. Вже більше 20 років ми працюємо для того, щоб зробити використання безготівкових платіжних інструментів та технологій при розрахунках і кредитуванні в Україні невід’ємним елементом фінансової культури, таким же зручним та звичним, як в країнах G-7 і ЄС.
Разом з регуляторами ринку ми формуємо законодавчу і нормативну основу, а також, національну програму платежів, що забезпечує можливість членам Асоціації – банкам і компаніям розвивати безпечну інфраструктуру випуску та обслуговування платіжних інструментів та сервісів, підвищувати прибутковість свого бізнесу, а споживачам платіжних послуг – комфортно і з задоволенням використовувати платіжні інструменти і сервіси для розрахунків в Україні та за кордоном.

  • Разом з українськими та міжнародними правоохоронними органами ми розробляємо і впроваджуємо програмні продукти і програми протидії платіжним і іншим фінансовим правопорушенням, розробляємо правила і стандарти використання платіжних технологій при розрахунках і кредитуванні в Україні.
  • Для забезпечення впевненості клієнтів у збереженні коштів, і в рамках державно-приватного партнерства, ми створили і на протязі 17 років адмініструємо єдину в Україні міжгалузеву он-лайн систему обміну інформацією і взаємного інформування про платіжны, кредитны і кібер-шахрайства, інциденти інформаційної безпеки.
  • Для спільної реалізації заходів колективної безпеки ми співпрацюємо з правоохоронними органами України та зарубіжними колегами.
  • Накопичений досвід використання безготівкових платіжних інструментів, експертну статистичну і аналітичну інформацію в сфері платежів та кредитних технологій ми передаємо клієнтам банків і mass-media, формуючи їх впевненість у зручності та безпеці безготівкових розрахунків.

Наші цілі

1

Доведення рівня безготівкових платежів і супутнього їм роздрібного кредитування в Україні до середньо-європейського рівня, з успіхами в окремих проектах на рівні провідних країн регіону, в частині загальної частки безготівкових розрахунків в витратах домогосподарств.

2

Забезпечення українським учасникам ринку і споживачам фінансових послуг найнижчого порогу галузевого рівня втрат від платіжного, кредитного та кібершахрайства.

3

Залучення активних українських споживачів і більшості галузевих ЗМІ до використання інформації Асоціації, що дозволяє безпечно і ефективно використовувати ключову інфраструктуру, продукти і послуги учасників платіжно-кредитного ринку.