The European Cybercrime Centre (EC3 or EC³)

Підрозділ Поліції Європейського Союзу (Europol) з головним офісом, розташованим в Гаазі, Королівство Нідерланди. Офіційно відкритий 11 січня 2013. ЕС3 координує міждержавні  операції правоохоронних органів країн ЄС,  спрямовані на протидію  кіберзлочинам, і є центром  технічної експертизи з цих питань. Він також здійснює підтримку  членів Євросоюзу в їх ініціативах щодо попередження  та протидії кіберзлочинам, розробляє для цього необхідні  інструменти та проводить тренінги.

EC3 Programme Board – орган Правління ЕС3, який визначає пріоритетні напрямки розвитку  ЕС3 для досягення  цілей діяльності та виконання офіційно заявлених задач,  функціонує на базі принципів партнерства,  розподілу зон відповідальності та співробітництва всіх членів Правління. Є тією платформою, яка дозволяє урівноважити  та узгодити активності різних учасників, які працюють в напрямку кібербезпеки та боротьби з кіберзлочинами. 

Для досягнення цілей, що стоять  перед Правлінням ЕС3, створено три групи  радників з питань:

Інтернет безпеки (Advisory Group on Internet Security)

Фінансових сервісів (Advisory Group on Financial Services)

Комунікаційних провайдерів (Advisory Group on Communication Providers)

Advisory Group on Financial Services of EC3 Board — Група  радників з фінансових сервісів  Правління ЕС3 Europol виконує наступні задачі:

1) надання експертної  допомоги Правлінню EC3  про вплив кіберзлочинності на фінансовий сектор  та можливостей фінансових установ в попередженні та боротьбі з кіберзлочинністю;

2) актуалізація  та  обмін  релевантною інформацією та  експертизою в частині розробок  в сфері протидії  финансовим киберзлочинам;

3) допомога Правлінню  EC3 у визначенні пріорітетних напрямків роботи в цій сфері, включаючи поради з організації взаємодії між фінансовими установами та розробки концепції покращення такої взаємодії;

4) консультування Правління  EC3  відносно підвищення інтенсивності інформаційного обміну між правоохоронними органами та фінансовими установами.

З 1 березня  2016   Заступниця  Директора Асоціації ЄМА, Керівник Форуму Безпеки Розрахунків та  Кредитів  — Данильченко Олеся за результатами  конкурсу кандидатів, який роходив з грудня  2015 по лютий 2016,  представляє Україну в Advisory Group on Financial Services of EC3 Board.

Таке рішення було прийняте чинним керівником  EC3  Europol Стівеном Вілсоном, який високо оцінив напрацювання членів Асоціації в боротьбі з фінансовими кіберзлочинами в Україні.

Діючі члени  Advisory Group on Financial Services EC3 Board:

ABI Lab, American Express, Banking and Payment Federation Ireland, Barclays,  Betaalvereniging Nederland (Dutch Payments Association), Bitpay, Circle Internet Financial, Citibank, Credit Suisse, CSIS Security Group, Danske Bank, ING, Erste Bank, European Central Bank, European Banking Federation, FS-ISAC, ING Bank, MasterCard, Raiffeisen Bank International AG, Royal Bank of Scotland, UBS, Ukrainian Interbank Payment Systems Members Association ‘EMA’,  Verifone, VISA, Western Union and European Commission (DG Home).

Europol EC3 Meeting